Gatunki głośników niskotonowych

Dodaj do ulubionych
Dodaj do ulubionych

Opis

Pisząc o głośnikach basowych nie należy nie pamiętać o tym jakie typy jesteśmy w stanie wyróżnić. Do dyspozycji mamy głośniki basowe aktywne i pasywne lub ewentualnie inne, na przykład wygłuszenie kolumn. Pierwszy rodzaj, inaczej aktywne charakteryzują się tym, że mają wbudowany wzmacniacz małych częstotliwości oraz filtr, z reguły także aktywny. Do takiego zestawu wystarczy wyłącznie podłączyć źródło dźwięku np. odtwarzacz dvd lub też odpowiednie wyjście amplitunera oznakowane jako subwoofer lub też LFE. Tu wystarczy sygnał o bardzo małej amplitudzie czyli napięciu ok. 0,5-1V.

Kolejnym typem są głośniki rodzaju pasywnego. W tym przypadku potrzebny jest dodatkowy wzmacniacz basowy o dość dużej wydajności prądowej, po to żeby bez kłopotu dostarczył dużo mocy do przetwornika. Im znacznie większy jest zapas, tym uzyskamy poprawniejsze i niższe basy. Jako filtr stosowany jest układ pasywny wewnątrz kolumny złożony z cewki oraz kondensatora. Nie należy się niepokoić, albowiem takie filtry wytrzymują dość obszerne moce, a co za tym idzie przepływy ogromnych prądów, w porównaniu do czynnych. W trakcie gdy wybieramy odpowiednie głośniki basowe powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na parametry, czyli to co podaje producent.

Pewnie dla każdego najistotniejszym czynnikiem jest oczywiście moc. Rzeczywiście przyzwoicie jest wiedzieć ile prądu jest w stanie dostarczyć nam głośnik, aby ewentualnie zaadaptować go do posiadanego już zestawu audio. Istotnym aspektem jest też efektywność, albowiem ona mówi jak głośno zagrają głośniki przy dostarczeniu dobrej mocy ze wzmacniacza. Te dwie atrybuty mają łączny związek z poborem energii elektrycznej z sieci.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Gatunki głośników niskotonowych”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.