Czy istnieje więcej niż jeden rodzaj ssania?

Dodaj do ulubionych
Dodaj do ulubionych

Opis

Sprzedawcy produktów do pielęgnacji podłóg wymyślają wiele różnych wskaźników, które pomagają sprzedawać odkurzacze, co jest całkiem normalne, prawda? Problem polega na tym, że te metryki są często mylące i nie opowiadają całej historii.

Edukacja potencjalnych klientów zajmuje dużo czasu i pieniędzy, dlatego większe marki stają się liderami, a inne marki podążają za nimi… ale nie każde. Są takie, które pracują same. Zobacz najlepszy odkurzacz bezprzewodowy.

W tym dzienniku omówimy różnicę między mocą ssania a tym, co lubimy nazywać ssaniem użytecznym . Trzymamy kciuki, to powinno pomóc podnieść zasłonę tajemnicy wokół wydajności odkurzania i pomóc w dokonaniu bardziej świadomego wyboru przy zakupie następnej maszyny (może to nawet przekonać do zakupu mocnego odkurzacza …).

Jaka jest siła ssania?

Jaka jest siła ssania? Moc ssania jest obecnie powszechnie stosowaną miarą w branży produktów do pielęgnacji podłóg, która ma pomóc konsumentom w ocenie wydajności odkurzaczy. Standardowy test laboratoryjny wymaga użycia specjalistycznego sprzętu do odkurzania do pomiaru watów powietrza zarówno na końcu węża, jak i na głowicy odkurzacza (oba szczelnie połączone ze sprzętem testowym).

Waty powietrza odnoszą się do liczby watów zużywanej przez odkurzacz do przenoszenia jednostki powietrza przez otwór lub dyszę. Im wyższa moc powietrza, tym wyższa moc ssania.

Wychodzi więc na to, że powinienem kupić odkurzacz o najwyższej możliwej mocy ssania, prawda? Takie pytanie można sobie teraz zadać. Odpowiedź może być taka: Obawiam się, że jest w tym coś więcej… Podczas opracowywania odkurzacza Pure Cordless stwierdziliśmy, że istnieje zasadniczy problem z obecną miarą mocy ssania, który może wprowadzać konsumentów w błąd i skłaniać ich do zakupu odkurzacza, który nie jest tak dobry, jak im się wydaje.

Wszystko sprowadza się do czystszej konstrukcji głowicy, więc skupmy się na tym.

Test siły ssania wymaga, aby spód głowicy czyszczącej był całkowicie uszczelniony względem sprzętu testowego. Jest to dobra miara ilości powietrza, jaką silnik odkurzacza może przenieść podczas kontrolowanego testu z głowicą odkurzacza przymocowaną do sprzętu testowego. ALE (tak, tutaj jest „ALE”)… możesz się zastanawiać: „jak to działa w prawdziwym świecie, skoro nie przyklejam głowy odkurzacza do podłogi?”

Prowadzi to do największego wyzwania w projektowaniu głowicy odkurzacza: próby uszczelnienia głowicy odkurzacza na podłodze w celu uzyskania doskonałej wydajności, przy jednoczesnym umożliwieniu przedostawania się dużych zanieczyszczeń do głowicy.

Marki odkurzaczy próbowały wielu różnych rzeczy, aby osiągnąć to, co najlepsze z obu światów, takich jak:

– Wiele głowic czyszczących

– Regulowane klapki na głowicy czyszczącej

– Regulowana wysokość na głowicy czyszczącej

– Różne kształty i rozmiary szczelin powietrznych na głowicy czyszczącej

Po drapaniu się w głowę przez chwilę, w końcu wymyśliliśmy własny test, aby zmierzyć to, co nazywamy „użytecznym ssaniem”. Jest to nie tylko bardziej przydatny test dla wszystkich odkurzaczy, ale pokazuje, jak dobrze działa Pure Cordless, jednocześnie pozostając w odniesieniu do świata rzeczywistego.

Co to jest przydatne ssanie?

Cóż, nasz test polega na pomiarze ciśnienia pod głowicą czyszczącą, która nie jest uszczelniona żadnym sprzętem testowym. Im wyższy odczyt ciśnienia, tym wyższa użyteczna siła ssania. Istotną różnicą jest to, że ponieważ głowica czyszcząca nie jest uszczelniona na żadnym sprzęcie testowym, lepiej odzwierciedla to, jak dobra będzie wydajność przetwornika w prawdziwym świecie.

Więc teraz mówisz mi: „Powinienem kupić odkurzacz z najwyższym możliwym ssaniem użytecznym?”. Tak, powinieneś, ale (tym razem mniejsze „ale”) ważne jest, aby głowica odkurzacza przepuszczała duże zanieczyszczenia. Jeśli głowica odkurzacza nie wpuszcza zanieczyszczeń do głowicy, po prostu popchnie zanieczyszczenia do przodu i bardzo trudno będzie zebrać duże zanieczyszczenia bez ręcznego podnoszenia odkurzacza.

Przyjrzyjmy się kilku przykładom czystszej konstrukcji głowicy, aby pomóc wyjaśnić to w dalszych szczegółach.

Dla uproszczenia powiemy, że wszystkie te odkurzacze mają taką samą moc ssania, a zatem od konstrukcji głowicy czyszczącej zależy, jak dobrze A) działają z użytecznym ssaniem i B) zbierają duże zanieczyszczenia.

Widać, że podczas gdy większość odkurzaczy ma problemy z uzyskaniem zarówno wysokiej użytecznej siły ssania, jak i bardzo dobrego zbierania dużych zanieczyszczeń, Pure Cordless przewyższa konkurencję dzięki opatentowanej konstrukcji głowicy czyszczącej. Tak więc warto wiedzieć coś więcej na temat sprzętu, który na co dzień jest niedoceniany. Pojawia się w co drugim gospodarstwie domowym, ale jest niedoceniony. Nikt nie zwraca na niego uwagi, a po powyższym artykule widać, iż jest on potrzebny.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Czy istnieje więcej niż jeden rodzaj ssania?”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.