7 rzeczy, które mogą wskazywać na to, że źle odkurzasz

Dodaj do ulubionych
Dodaj do ulubionych

Opis

Chociaż Twój odkurzacz jest zaprojektowany tak, aby wykonywać większość pracy za Ciebie, zrozumienie, jak go właściwie używać, może mieć ogromny wpływ na czystość podłóg. Dowiedz się, co możesz zrobić źle, gdy wykonujesz tę typową pracę domową, aby …

Nie opróżniasz pojemnika regularnie

Twój odkurzacz może mieć duży worek lub pojemnik do zbierania zanieczyszczeń, ale to nie znaczy, że powinieneś czekać, aż się zapełni, zanim go opróżnisz. Większość odkurzaczy zaczyna tracić parę, gdy worek jest wypełniony w około dwóch trzecich, dlatego przed rozpoczęciem należy sprawdzić worek filtrujący i od czasu do czasu przestać, aby opróżnić zawartość, aby utrzymać maksymalną wydajność odkurzacza.

Nie odkurza się w obie strony

Jeśli spędzasz czas na odkurzaniu tylko w jednym kierunku, nie zbierasz całego kurzu i gruzu, jakim mógłbyś być — zwłaszcza jeśli chodzi o dywan. Odkurzanie we wszystkich kierunkach (północ, wschód, południe i zachód) zapewni usunięcie brudu ukrytego we włóknach , szczególnie w obszarach o dużym natężeniu ruchu.

Nie używasz odpowiedniej końcówki

Odkurzacze są dostarczane z narzędziami do mocowania nie bez powodu: zostały specjalnie opracowane i zaprojektowane, aby ułatwić Ci życie. Nie unikaj ich tylko dlatego, że wydają się trochę niewygodne. Na przykład ssawka szczelinowa znacznie lepiej radzi sobie z zasysaniem brudu wzdłuż krawędzi dywanu niż standardowa metoda pchania, co skutkuje czystszymi listwami przypodłogowymi, połączeniami wzdłuż ścian i innymi niewygodnymi miejscami w pokojach.

Nie spiesz się

Jeśli wykonasz pospieszne odkurzanie, twoje wyniki po prostu nie będą tak satysfakcjonujące. Zrób to dobrze, najpierw skanując pomieszczenie, aby znaleźć wszystko, co może utknąć w urządzeniu, takie jak monety, spinacze do papieru, małe zabawki lub inne przedmioty, które mogą być ukryte na widoku. Następnie powoli naciskaj odkurzacz, aby szczotki maszyny mogły prawidłowo poruszać włóknami dywanu i zebrać jak najwięcej brudu.

Nie odkurzasz w odpowiednim czasie

Odkurzanie — kolejne ważne zadanie domowe — należy zawsze wykonać przed odkurzaniem podłóg. Jeśli odkurzysz po odkurzaniu, po prostu zmiecie kurz z powierzchni, który nie został zatrzymany przez ściereczkę, na świeżo wyczyszczoną podłogę . Wyeliminuj problemy, zawsze najpierw odkurzając, a potem odkurzając.

Nie przenosisz mebli

Jeśli wymyśliłeś niewidzialną mantrę, jeśli chodzi o okruchy, brud i inne resztki, które czają się pod twoimi meblami, teraz jest czas, aby naprawić swoje postępowanie. Brud może się szybko gromadzić – zwłaszcza jeśli masz zwierzaka – więc od czasu do czasu trochę dodatkowej pracy odkurzania pod łóżkami , krzesłami i innymi meblami wyeliminuje prawdopodobnie zakurzone (i obrzydliwe!) Doświadczenie później.

Nie konserwujesz swojej maszyny

Właściwa konserwacja jest niezbędna, aby Twoja maszyna działała wydajnie. Wyczyść lub wymień filtry zgodnie z instrukcjami producenta, szczególnie filtry HEPA . Pamiętaj, aby nie przechowywać odkurzacza w pobliżu zlewu ani pod nim, ponieważ woda może być szkodliwa. A jeśli zauważysz jakieś nietypowe dźwięki, zawsze sprawdzaj, czy węże są drożne – zatkana próżnia nie będzie działać dobrze!

Dodatkowo sprawdź, co zrobić jeśli Twoja maszyna odmawia posłuszeństwa.

1. Utrata ssania

Nic nie jest bardziej frustrujące niż spędzanie kilku minut na odkurzaniu jednego miejsca bez widocznych rezultatów. Jeśli wydaje się, że odkurzacz stracił ssanie, prawdopodobnie gdzieś w systemie jest zatkany.

Jeśli odkurzacz ma worek, sprawdź, czy nie jest pełny. Jeśli nie jest pełna, ale w komorze, w której się znajduje, jest dużo kurzu i brudu, oznacza to, że prawdopodobnie w torbie jest dziura i czas ją wymienić. W przypadku odkurzacza bezworkowego sprawdź uszczelki na pojemniku na odpady. Jeśli są popękane lub wyglądają na uszkodzone i wysuszone, być może nadszedł czas na ich wymianę.

Niezależnie od tego, czy odkurzacz jest bezworkowy, czy nie, należy go wyczyścić. Większość odkurzaczy ma wiele filtrów, które mogą się zatkać. Zatkanie filtra oznacza, że ​​przez maszynę nie ma wystarczającej ilości powietrza, aby uzyskać potrzebne ssanie. Sprawdź wąż pod kątem zatkania sprawdź zawór wlotowy pod kątem nagromadzenia zanieczyszczeń lub uszkodzeń, takich jak pęknięcia i dziury. Może to oznaczać, że musisz wymienić te części.

2. Dziwny zapach spalenizny

Jeśli podczas odkurzania wydziela się zapach spalenizny lub zauważysz, że trzepak się nie porusza, prawdopodobnie masz zepsuty pasek, który należy wymienić. Ale nie martw się, to nie jest coś, o czym musisz iść do profesjonalisty. Paski zamienne można kupić od większości sprzedawców odkurzaczy, w zależności od rodzaju odkurzacza.

3. Odkurzacz wyłącza się

W większości odkurzaczy, gdy silnik zaczyna działać zbyt gorąco, istnieje funkcja, która natychmiast się wyłącza, aby zapobiec jego spaleniu. To ten sam rodzaj czujnika, który wyłącza blender, gdy w środku jest za dużo lodu.

Ten czujnik może zostać wyzwolony, jeśli wąż jest zatkany lub jeśli wybrano niewłaściwe ustawienie powierzchni — na przykład, gdy ustawisz urządzenie na ustawienie podłogi drewnianej podczas odkurzania głęboko włochatego dywanu. Oba te rozwiązania są dość łatwe: po prostu wyczyść drewniaki i/lub zmień ustawienia, a problem zostanie rozwiązany!

Jeśli używasz odkurzacza ręcznego, upewnij się, że akumulator jest prawidłowo podłączony do urządzenia. Jeśli jest poluzowany lub nieprawidłowo zainstalowany, nie będzie w stanie prawidłowo zasilać odkurzacza i wyłączy się. czy warto wydać pieniądze na odkurzacz bezprzewodowy?

4. Odkurzacz w ogóle się nie włącza

Przestawiasz przełącznik, a potem: Nic. Po pierwsze, upewnij się, że odkurzacz jest rzeczywiście podłączony. Następnie sprawdź sam przewód pod kątem usterek. Jeśli zauważysz uszkodzenia, czas oddać je do naprawy.

Inny częsty powód, dla którego odkurzacze się nie uruchamiają? Wadliwe przełączniki zasilania. Jeśli sprawdziłeś wszystkie inne opcje i nic nie działa, może to być problem. To kolejny problem, który może rozwiązać specjalista od naprawy próżni w Twojej okolicy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „7 rzeczy, które mogą wskazywać na to, że źle odkurzasz”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.