Pomoc psychologa

Dodaj do ulubionych
Dodaj do ulubionych
SKU: GRU0001 Kategoria:

Opis

Jak zachować optymalne zdrowie psychiczne?

Coraz większa liczba ludzi przekonuje się o tym, jak istotną kwestią jest higiena i profilaktyka zdrowia psychicznego. Jedną z najczęstszych przyczyn chorób w dobie XXI wieku jest stres wynikający właśnie z braku równowagi w sferze psychicznej. Jak się okazuje, zdrowie psychiczne jest równie ważne co fizyczne, a zdaniem niektórych specjalistów, nawet dużo ważniejsze.

Równowaga emocjonalna

Pod tym pojęciem kryje się uczucie wewnętrznego spokoju oraz harmonii. Istotnie wiele modeli psychologicznych, które prezentują schemat zdrowia psychicznego. Jednym z najpopularniejszych jest piramida Maslowa, w której do równowagi emocjonalnej prowadzą kolejne czynniki: potrzeby fizjologiczne, potrzeby bezpieczeństwa, potrzeby przynależności, potrzeby uznania oraz potrzeba samorealizacji. Na tej piramidzie łatwo zatem wskazać aspekty: życia zawodowego, życia rodzinnego oraz form spędzania wolnego czasu.

Jak zachować zdrowie psychiczne?

Absolutną podstawą jest zredukowanie stresu. Warto uprawiać sport, medytować, a także zadbać o lepszą dietę. Zgodnie z powiedzeniem: w zdrowym ciele zdrowy duch, najpierw musimy zadbać o silną powłokę ochronną. Zdrowie psychiczne skupia się również na znalezieniu życiowej pasji, w której będziemy się spełniać. Satysfakcjonujące życie zawodowe i rodzinne to nie wszystko. Potrzebna jest również nasza indywidualna przestrzeń zarezerwowana wyłącznie dla naszych potrzeb wewnętrznych.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Pomoc psychologa”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *