Cztery kroki modlitwy

Dodaj do ulubionych
Dodaj do ulubionych

Opis

Bóg jest twoim kochającym Ojcem Niebieskim i chce cię usłyszeć. Możesz poprosić Go o pomoc modląc się do Niego. Jako Jego dziecko możesz poprosić swojego Ojca Niebieskiego, aby pomógł ci i poprowadził cię w życiu. Możesz modlić się na głos lub w myślach. Możesz rozmawiać z Bogiem tak, jakbyś rozmawiał z inną osobą. Twoje słowa nie muszą być wymowne ani zapamiętane.

Ważniejsze jest otwarcie serca i niczego nie ukrywać. Wierzy, że tam jest i że słucha, bo naprawdę jest. Myśli, że ci pomoże, ponieważ tak zrobi. Modlitwa jest jednym z najcenniejszych darów, jakie kiedykolwiek otrzymałeś od kochającego Ojca Niebieskiego. tutaj naciśnij

Rozpocznij swoją modlitwę. Zanim zaczniesz, znajdź spokojne miejsce, w którym poczujesz się komfortowo. Dobrym sposobem na rozpoczęcie jest zwracanie się do Boga po imieniu. Możesz spróbować „Drogi Boże”, „Drogi Ojcze Niebieski”, „Nasz Ojcze Niebieski” lub po prostu „Bóg”.

Rozmawiaj z Bogiem

Mów z głębi serca i dziel się swoimi nadziejami i pragnieniami, a także troskami i problemami. Możesz poprosić o pomoc, przewodnictwo, przebaczenie lub uzdrowienie. Cokolwiek masz na myśli, przedstaw Mu to, uznając, że Jego mądrość i Jego czas są większe niż twój. Możesz go zapytać, czego od ciebie chce. Podziel się z innymi swoimi uczuciami na temat Boga. Możesz modlić się o ich potrzeby lub prosić o sposoby, by je kochać i pomagać.

Wyraź swoją wdzięczność Bogu za wszystkie błogosławieństwa w twoim życiu. Nawet próby mogą być błogosławieństwem. Pomaga nam czuć się pokornym, co sprawia, że ​​nasze serce i umysł są otwarte na Boże odpowiedzi.

Wiem, że mogę się modlić o każdej porze dnia i nocy i że zawsze jest ktoś, kto mnie słucha. Mogę modlić się o rzeczy, które komuś innemu wydają się błahe lub małe, i wiem, że mój Ojciec Niebieski zrozumie, dlaczego jest to dla mnie ważne, i pomoże mi przejść przez każdą próbę. Liczę na siłę, którą otrzymuję dzięki codziennej modlitwie i naprawdę nie wyobrażam sobie, co bym bez niej zrobiła!”

Zakończ swoją modlitwę

Po powiedzeniu wszystkiego, co chcesz powiedzieć, możesz zakończyć modlitwę, mówiąc: „W imię Jezusa Chrystusa, amen”. Robimy to, ponieważ Jezus nakazał nam modlić się w Jego imieniu i wszystko, co robimy, musi być robione w Jego imieniu.

Działaj zgodnie ze swoimi prawymi pragnieniami. W tym wyrażeniu jest mądrość: „Módlcie się tak, jakby wszystko zależało od Pana, a potem pracujcie tak, jakby wszystko zależało od was”. Kiedy to robimy, często otrzymujemy przewodnictwo i pomoc od Boga.

Kiedy się modlić?

Nie ma nic takiego jak „Módl się za dużo”. Bóg chce, żebym cię usłyszał, kiedy jesteś szczęśliwy lub smutny, albo po prostu potrzebujesz kogoś, z kim mógłbyś porozmawiać. Możesz się modlić, kiedy tylko czujesz lub potrzebujesz. W rzeczywistości, jeśli nie masz ochoty się modlić lub jeśli czujesz, że Bóg nie chce cię wysłuchać, może to być jeden z najlepszych momentów na modlitwę.

Gdybyście bowiem słyszeli Ducha, wiedzielibyście, że musicie się modlić”.

2 Nefi 32: 8

Módlcie się prywatnie i z innymi. Musisz rozmawiać z Bogiem na osobności i regularnie. Ale módlcie się z innymi — podczas spotkań przed uwielbieniem, przed posiłkami i na modlitwie rodzinnej. Zwykle ktoś odmawia modlitwę w imieniu grupy, podczas gdy reszta słucha z szacunkiem, myśli o wypowiedzianych słowach i zgadza się, mówiąc „Amen” na koniec modlitwy.

Módl się w ciągu dnia. W Psalmie 55:17 król Dawid powiedział, że będzie się modlił „wieczorem, rano i w południe”. Zazwyczaj modlitwa osobista to: rano, kiedy zaczynasz dzień; przed każdym posiłkiem; i wieczorem, zanim pójdziesz spać. Ale nie ma złego czasu na modlitwę. Bóg zawsze słucha, abyśmy mogli „nieustannie się modlić” (1 Tesaloniczan 5.17).

Módl się w szczególnych okolicznościach.

Są chwile, kiedy potrzebujemy dodatkowych modlitw — takich jak modlitwa o uzdrowienie, o ochronę lub o pilne potrzeby. Post (niejedzenie i picie dobrowolnie przez pewien czas) połączony z modlitwą pomaga w okazaniu Bogu szczerości i daje siłę duchową.

Otrzymujmy odpowiedzi na nasze modlitwy. Bóg obiecuje, że kiedy zwrócimy się do Niego w modlitwie, udzieli nam odpowiedzi i wskazówek. Bóg komunikuje się z nami przez Ducha Świętego w formie dobrych myśli i idei lub uczucia pokoju i ulgi. Kiedy mamy takie uczucia, oznacza to, że Bóg nas zachęca, pokazuje nam prawdę i prowadzi nas.

Każdy na swój sposób odczuje Ducha Świętego. W Biblii jest on często opisywany jako łagodny, cienki szept” (zob. 1 Krl 19:11-12), który wydaje się szeptać w twoim umyśle.

Bóg często odpowiada na nasze modlitwy przez innych. Bóg może umieścić ludzi w naszym życiu we właściwym czasie, którzy mogą dać nam odpowiedź lub mogą być odpowiedzią, której szukamy. Możemy również otrzymać odpowiedzi na modlitwy, czytając to, co głosili jego prorocy w Biblii i Księdze Mormona. Kiedy modlimy się i czytamy te książki, Duch Święty może dać nam spersonalizowane pomysły i wskazówki. Poświęcenie czasu na studiowanie Jego słowa jest również sposobem na pokazanie Bogu, że naprawdę pragniemy od Niego odpowiedzi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Cztery kroki modlitwy”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.