Artykuły dla zwierząt

Dodaj do ulubionych
Dodaj do ulubionych

Opis

Każdy czworonóg jest w ogromnym stopniu zależny od własnego właściciela, a stwierdzenie to traktuje szczególnie szczeniąt, które to potrzebują naszej profesjonalnej pomocy, troski, sympatii i towarzystwa i miłości. Kiedy tak właściwie w domu jest jedynie jedno zwierzę, pies może tak niesłychanie przyzwyczaić się do właściciela, iż obserwuje każdy jego krok oraz przenigdy go nie opuszcza. Problem może pojawić się, kiedy ukochany właściciel chce wyjść z mieszkania, pozostawiając czworonoga samego. Jeśli właściciel wychodzi na pewien czas z domu, pies czuje się niepewnie, boi się, że został opuszczony. Jego strach może zostać wyrażony przez piszczenie, głośne wycie, czy także drapanie mebli – znacznie więcej o tym na witrynie Canis Pet. By zapobiec takim sytuacjom wypada przyzwyczajać psa do ciszy nawet wtenczas, kiedy właściciel jest nieobecny. Jeśli pies w trakcie naszej idealnej nieobecności był cicho pochwalny go, aby zrozumiał, że zachował się dobrze.

Najpierw wychodźmy z mieszkania na krótkie okresy czasu, ale róbmy to regularnie. Wychodzenie z mieszkania poprzedzajmy również zawsze tymi samymi czynnościami, czyli ubierzmy kurkę, zabierzmy kluczyki do samochodu, a wtenczas pies zacznie rozpoznawać owe znaki. Po paru wyjściach właściciela pies będzie przygotowany na to, by pozostać sam wtenczas, gdy wyjdziemy na osiem godzin do pracy. Każdy pies, jaki chce przedstawić, że to on jest w otoczeniu zwierzęciem dominującym stroszy na grzbiecie włos, a przy tym otwiera pysk oraz unosi ogon. Psa jesteśmy w stanie bać się też wtenczas, gdy podciąga wargi, pokazując tym samym zęby. Tak wyglądający pies przestrzega swą postawą, że może zaatakować, wskutek tego poprawniej mieć się przed nim na baczności. Inaczej wygląda pies, jaki jest przyjaźnie nastawiony i chce okazać swoją radość.

Psy źle znoszą rozstania ze swoim ukochanym właścicielem, dlatego też pilnie nadsłuchują gdzie w danej chwili się on znajduje. Z tego też względu każdy pies doskonale wie, czy jego pan stoi pod drzwiami, jest w garażu, czy też faktycznie na chwilę wyjechał. Każdy pies oczekuje na powrót swojego pana, a gdy się on już pojawi głośno cieszy się z jego powrotu. Z tego również względu, kiedy powrócimy już do mieszkania, pochwalmy psa, iż cicho czekał na nas.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Artykuły dla zwierząt”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.